Do czego służą handbary motocyklowe?

Te najlepszej jakości handbary motocyklowe powstały po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo motocyklisty, a także chronić niektóre części motocykla. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy warto zainwestować w takie handbary. Jeśli tak to czym się kierować przy ich wyborze?

Czym są motocyklowe handbary?

Handbary motocyklowe to specjalne osłony dłoni, które montowane są zazwyczaj na wysokości manetek. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych modeli handbarów, warto jedna wybierać tylko te profesjonalne, gwarantujące najwyższej jakości ochronę. Ponadto takie handbary, w zależności od fantazji producenta montować można na kilka sposobów. Zdecydowanie najczęściej tego typu akcesoria przeznaczone są do montażu na końcówkach kierownicy. Warto jednak sięgać po te handbary, w których sztywna tarcza jest głęboko wyprofilowana, co wpływa na bardzo dobre zabezpieczenie dłoni przed wiatrem, deszczem, gałęziami albo kamieniami. Te najlepsze handbary będą w stanie również doskonale zabezpieczyć dźwignię przedniego hamulca, która często w czasie wypadku ulega uszkodzeniu.

handbar

Co poza handbarami?

Idealne połączenie z handbarami stanowią specjalne listki, montowane w jednym punkcie na kierownicy. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie dłoni przed szkodliwym działaniem kamieni oraz gałęzi, które w czasie jazdy (szczególnie przy dużych prędkościach) mogłyby bardzo poważnie poranić dłonie motocyklisty.