handbary motocyklowe

Do czego służą handbary motocyklowe?

Oryginalne handbary motocyklowe mają za zadanie nie tyko zwiększyć bezpieczeństwo kierującego, ale również ochronić motocykl, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem.

Czym są handbary motocyklowe

Profesjonalne handbary motocyklowe najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak specjalne osłony dłoni, które montowane są zazwyczaj na wysokości manetek. Producenci oferują bardzo wiele różnorodnych modeli, które można zamontować na różny sposób. Najczęściej montuje je się do końcówki kierownicy (z jednej strony manetki) i w dodatkowym wolnym miejscu na kierownicy (z drugiej strony manetki). Sztywna tarcza charakteryzuje się dość głębokim wyprofilowaniem, które doskonale zabezpiecza dłonie przed wiatrem, deszczem, gałęziami albo kamieniami. Warto wspomnieć także i o tym, że handbary doskonale zabezpieczają dźwignię przedniego hamulca, która jest narażona na złamanie podczas wypadku.

Nie tylko handbary

handbary motocykloweOprócz handbarów warto postawić także na specjalne listki, które mają nieco inne zadanie. W tym przypadku ochrona przed wiatrem i deszczem schodzi na dalszy plan. Listki montowane są wyłącznie w jednym punkcie na kierownicy i mają zabezpieczyć dłonie przed gałęziami i kamieniami. Akcesoria tego typu są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które uwielbiają jazdę terenową. Warto wspomnieć także i o tym, że szerokie i dość głębokie listki bez żadnego większego problemu mogą zastąpić rolę handbarów.