Jaka odzież na motor? Skóra czy tekstylia?

Wielu kierowców motocykli, zwłaszcza tych początkujących, zastanawia się nad tym jaką odzież na motocykl wybrać. Oczywiście wybór jest między odzieżą skórzaną a tekstylną. Każda z nich ma swoje zalety i wady.

Odzież tekstylna to oczywiście tworzywa sztuczne. Ich zaletą jest to, że idealnie nadają się na wszelkie warunki atmosferyczne. Kiedy kierowca przemoknie, odzież tekstylną można bez problemów wysuszyć. Wystarczy zwykły grzejnik. Podobnie jest w przypadku upalnych dni w lecie. Odzież motocyklowa tekstylna wyposażona się w wiele wywietrzników, które świetnie wentylują podczas jazdy.

Odzież na motocykl wykonana ze skóry nie może się pochwalić takimi zaletami. Nie jest ona tak odporna na warunki atmosferyczne. Można powiedzieć kolokwialnie, że latem można się w niej nieźle spocić, a zimą po prostu zmarznąć. Kurtki skórzane w przeciwieństwie do tych tekstylnych są też mniej praktyczne. Nie posiadają po prostu tylu kieszeni, w których można schować czy to dokumenty czy telefon.

To jaka odzież na motor zostanie przez nas wybrana zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań. Oczywiście pod uwagę należy wziąć także to na jakiej maszynie będziemy jeździć. W zależności bowiem od tego na jaki motocykl wsiądziemy inny typ odzieży lepiej zda egzamin. W sklepach z akcesoriami motocyklowymi znajdziemy wiele modeli i typów odzieży motocyklowej. Dlatego każdy z pewnością dobierze dla siebie najlepszy model.