ochraniacze na buty przeciwdeszczowe

Ochraniacze na buty przeciwdeszczowe – jak wybrać?

Jazda motocyklem może być bardzo przyjemna i ekscytująca, pod warunkiem, że zadbamy o właściwe zabezpieczenie, jak i przygotowanie na różne warunki pogodowe. Szczególnym zagrożeniem może być deszcz. Przemoczone, ciężkie ubrania nie są niczym przyjemnym, ale w niwelowaniu tego dyskomfortu z pewnością pomogą specjalne dodatki, w tym takie jak ochraniacze na buty przeciwdeszczowe.

Ochraniacze na buty przeciwdeszczowe – jak są wykonane?

Motocyklowe ochraniacze przeciwdeszczowe na buty (dostępne pod tym linkiem) to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Obuwie są najczęściej dużą inwestycją, która służy kierowcy przez kilka lat. Nie wszystkie mają jednak właściwości wodoodporne, przez co woda dostaje się do ich wnętrza, czego konsekwencją może być nawet zniszczenie obuwia. Nakładki na buty produkowane są z wodoodpornej membrany, która jest całkowicie nieprzemakalna. Aby zwiększyć wygodę ich użytkowania wyposażone są zwykle w pełną podeszwę, która pozwala utrzymać nogę w prawidłowej pozycji i przeciwdziała tym samym ześlizgiwaniu się stopy.

Ochraniacze na buty przeciwdeszczowe – jak są zbudowane?

Osłona na buty w górnej części wyposażone jest również w ściągacz, który zabezpiecza materiał przed dostępem wody. Aby spełniała swoją funkcję prawidłowo, należy dopasować jej odpowiedni rozmiar- podobnie jak w przypadku obuwia. Warto też dopasować je do konkretnego modelu obuwia, choć wiele ochraniaczy na buty przeciwdeszczowych jest produktem uniwersalnym, dzięki czemu pasują do wielu butów.